Acil Durum Toplu Arama Uyarı Servisi – ALACER GOLD Madencilik

ALACER GOLD firmasının ihtiyaçları doğrultusunda yapılan geliştirmeler ile canlıya alınan, Biotekno’nun Digitone Toplu Arama ve JetSMS Interaktif SMS bütünleşik platfomları ile gerçekleştirdiği çözüm ile ALACER GOLD firmasının Acil Durumlarda Toplu Arama gerçekleştirebileceği bir iş güvenliği servisi devreye alındı.JetSMS İnteraktif SMS ve Digitone’dan Bütünleşik İş Çözümü  

ALACERGOLD, altın arama madenciliği faaliyetleri esnasında acil durumlarda kurtarma ekiplerine hızlıca ulaşarak gerekli yere intikal edebilmeleri için bir sesli arama sistemi ihtiyacını Biotekno ekibiyle paylaştı. Biotekno, kısa sürede gerçekleştirdiği geliştirme çalışmaları sonucunda Acil Durum sinyalini alan firma çalışanının, bir kısa mesajla toplu arama servisininin devreye alınmasını sağladı.

Acil Durum anında, firma çalışanı 3848’e ALACER GOLD anahtar kelimesi ile interaktif mesaj atarak acil durum toplu arama servisini başlatacak. Sistemler gelen mesajı anında algılayarak kurtarma ekiplerine toplu arama başlatıyor olacaklar. Acil Durum Toplu Arama servisi ile aranan kurtarma ekipleri uygunluk durumlarına göre tuşlama gerçekleştirecekler. Arama yapılan bu ekip üyeleri ilgili yere gelebiliyorlarsa ‘’1’’i, gelemiyorsa ‘’2’’yi tuşlayacaklar. Herhangi bir tuşlama gerçekleşmemiş ise bu kişilere acil durum aramaları devam edecek. Aramayı durdurmak için firma yetkilisinin 3848’e mesaj atması gerekmektedir. İlgili firma görevlisi JetSMS web ekranlarından aranan numaraların takibini de gerçekleştirilebiliyor olacak.

ALACER GOLD, bu proje ile JetSMS İnteraktif ve Digitone Toplu Arama Servisini ortak olarak kullanarak, acil durumlarda kurtarma ekiplerini telefon açılıp cevap alınana kadar arıyor olacak ve ulaştığı kişilerin ilgili yere gelip gelemeyeceklerini de öğreniyor olacak.

JetSMS İnteraktif SMS ve Digitone Toplu Arama bütünleşik platform çözümü ile Alacer Gold’un bu acil durum aramalarını yapabiliyor olması hem daha hızlı olmasını sağlamış, hem de iş sağlığı ve işçi güvenliği açısından çok önemli bir adıma imza atılmış oldu.

ALACER GOLD Hakkında

Avustralya kökenli uluslararası altın üreticisi ve arama şirketi olan ALACER GOLD, Türkiye’de Lidya Madencilik ile ortak olup, merkezi Ankara’da bulunmaktadır. http://www.alacergold.com/